Jméno:

Zápis dětí do mateřské školy na školní rok 2019-2020 a den otevřených dveří
se koná 13.- 14. května 2019,
13.5. od 9:00 do 16:00 hodin,
14.5. od 9:00 do 12:00 hodin.
Formuláře k zápisu si můžete stáhnout na této adrese
v oddílu Formuláře pro rodiče.
Zápis se koná do běžných tříd i do logopedické třídy.
S sebou vezměte, prosím, rodný list dítěte a prohlédněte si s dítětem školku.
Termín zápisu schválila Rada města Havířova (č.usnesení 490/10RM/2019)

Mateřská škola je příspěvkovou organizací zřízenou statutárním městem Havířov a je financována z jeho rozpočtu.
Filosofií naší školky je rozvíjet samostantné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy
Položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

Charakteristika školky

• školka má dvě smíšené třídy pro děti ve věku 2-6 let a jednu logopedickou třídu
  • kapacita mateřské školky je 70 dětí
  • školka má vlastní jídelnu, vaříme chutně a zdravě
  • školné Kč 400,-/měsíčně

Provozní doba

Pondělí - pátek  6,00 - 17,00 hodin

O školce

Ráno otevíráme školku pro děti vždy od prvního pracovního dne nového školního roku, tj. od září, v 6:00 hod. Scházíme se ve třídě Koťat a v 7:00 hod. odcházíme do svých tříd – k Myškám a k Beruškám. S námi odcházejí i naše paní učitelky, protože bez nich bychom si nevěděli rady.

Do 8:15 hod. přicházejí postupně všichni kamarádi do svých tříd a vybírají si, s čím si chtějí hrát. Máme mnoho hraček, tak nám někdy musí s výběrem poradit paní učitelka. Hrajeme si moc rádi, ale také rádi poznáváme nové věci, rádi zkoumáme, malujeme, cvičíme, modelujeme, zpíváme a recitujeme. To vše můžeme dělat každý den. Také si každý den povídáme v komunitním kruhu, tam se dozvíme vždy něco nového nebo povídáme o sobě, kamarádech, rodičích a vůbec o všem možném.

Dopoledne, kolem 9:00 hod. nás čeká dobrá svačinka. Moc nás baví, že si můžeme sami nalévat pití z konviček. Po svačině dokončujeme to, co jsme nestihli udělat a poté jdeme ven. To máme moc rádi, protože tam se můžeme dosyta vyběhat a to my moc potřebujeme. Chodíme se dívat na různé věci, povídáme si o nich, a také rádi chodíme na naši školní zahradu. Jenom paní učitelka vždycky ví, že už je čas jít zpět do školky na dobrý oběd. To už je asi 11:30 hod. a než se převlečeme, vše krásně v šatně uklidíme, umyjeme se, nachystáme si věci k obědu… a to už nám paní kuchařka posílá výtahem polívčičku. Potom ještě druhé jídlo a šup – vyčistíme zoubky a honem do postýlek. Některé děti chodí někdy po obědě domů.

Nám to ale nevadí, protože si poslechneme krásnou pohádku a odpočíváme. Někteří starší kamarádi už neusnou, tak chvíli leží a potom si mohou potichu dělat nějaké činnosti u stolečku tak, aby nevzbudili mladší děti. Když nás paní učitelka vzbudí, usteleme si své lehátko, oblékneme se, něco malého máme na zub a můžeme si zase hrát až do doby, než pro nás od 14:45 do 17:00 hod. přijdou naši rodiče. Tak nějak to u nás ve školce funguje.

Zaměstnanci školky

V logopedické, speciální, I. třídě Myšek o děti s vadami řeči pečují p. uč. Bc. Soňa Gabryšová a p. uč. Mgr. Monika Wieczorková. Obě učitelky mají speciální pedagogické vzdělání a naprosto profesionálně pracují s dětmi s narušenou komunikační schopností. Úzce spolupracují se Speciálně pedagogickým centrem (SPC) Karviná. V této třídě naší školky také nyní o děti pečují i p. asistentka Kristýna Pokorná a p. asistentka Ivana Venzerová.

Ve II. třídě Koťat rozvíjí u dětí kladný vztah k přírodě živé i neživé p. uč. Pavla Žydková a p. uč. Uršula Kuliková, která je zástupkyní, dále také hudebnice, fotografka a chovatelka osmáků degu. Ve třídě pracuje také chůva p. Kateřina Kainová.

Ve III. třídě Berušek pracují s dětmi p. řed. Bc. Zuzana Nováková, p. uč. Zuzana Březovská, p.uč. Dana Dumbrowská a paní asistentka Pavlína Matulová.

O čistotu a úklid školky se u nás starají p. školnice Lucie Dokoupilová, p. uklízečka Helena Urbáneková.

Vedoucí školní jídelny (ŠJ) a účetní je p. Božena Vlková. Když to ve školce krásně voní, mají to na svědomí p. kuchařka Zuzana Dembowská a p. kuchařka Kateřina Šottová.

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign