Jméno:
Heslo:

Jak sponzorovat?

Naši sponzoři:

Jako projev poděkování za naši dobrou péči o děti nám rodiče poskytují nejrůznější sponzorské dary, kterých si velmi vážíme a chceme za ně poděkovat:

• nákup hraček a vybavení MŠ
  • doplňování výtvarného materiálu
  • údržba zahradního areálu a jeho vybavení
  • údržba a renovace interiéru
  • peněžité dary

Je možné sponzorovat přímo MŠ?

Z hlediska možného odpočtu poskytnutého daru od základu daně je možné sponzorovat MŠ. Je dobré vědět, že MŠ použije případný sponzorský dar na zajištění základní činnosti školky (například nákup vybavení tříd či zahrady, hraček, atd.). Dar nebude použit na osobní náklady (mzdy, odměny, apod.).

Jaké jsou podmínky pro sponzoring?

Zákon 586/1992Sb. o dani z příjmu stanoví jiné podmínky pro fyzické osoby a jiné pro osoby právnické (s.r.o., a.s., apod.)
Fyzické osoby
- hodnota daru minimálně 2% ze základu daně nebo alespoň 1.000,- Kč
- maximálně 10% ze základu daně
Právnické osoby
- hodnota daru minimálně 2.000,- Kč
- maximálně 5% ze základu daně
- odpočet nemohou uplatnit subjekty, které nejsou založeny za účelem podnikání

Uplatní daňový odpočet i zaměstnanec?

Ano, uplatní. Zaměstnanec předloží vždy v lednu svému zaměstnavateli doklady o poskytnutých darech v předchozím roce a zaměstnavatel mu v rámci ročního zúčtování záloh na daň z příjmu vrátí příslušný přeplatek na dani zpravidla s únorovou nebo březnovou mzdou. Pokud si zaměstnanec vyhotovuje vlastní daňové přiznání, provede si vyúčtování sám v rámci tohoto daňového přiznání.

Kolik ve skutečnosti ušetřím poskytnutím daru na daních?

To záleží na výši poskytnutého daru. Velmi zjednodušeně lze říci, že při daru ve výši např. 1 000 Kč se o tuto částku sníží základ daně, a poplatník „ušetří“ 15 %, tj. 150 Kč.

Mohu ovlivnit účel použití daru?

Ano, jako doklad o poskytnutí daru uzavřete s MŠ jednoduchou darovací smlouvu a v té je možno ujednat i konkrétní účel použití daru, který je pak pro obdarovaného závazný.

Mohu poskytnout věcný dar?

Ano, je však předem třeba se dohodnout o konkrétním předmětu daru. MŠ může například používat jen vybavení s příslušnými atesty, kterými jsou předměty schváleny pro danou věkovou kategorii dětí, atd. Z tohoto pohledu je praktičtější poskytnout dar finanční a pořízení příslušných věcí ponechat na personálu MŠ.
Sponzorovat je možno prostřenctvím Klubu řátel školy, dále jen KPŠ:

Klub přátel školy

KPŠ je spolkem zaregistrovaným u MVČR. Je to dobrovolná organizace složená ze zákonných zástupců dětí. Má svůj výkonný výbor ve složení:

předseda:p. Matulová
místopředseda:p. Mgr. Zobačová
pokladník:p. Kainová
jednatel:p. Kuliková
členové:p. Hýlová, p. Přichystalová, p. Koláčková,

Současně zde funguje nezávislý kontrolor (provádí revize hospodaření): p. Hučínová.

Spolek byl založen v naší MŠ 16. 9. 2008 na členské schůzi KPŠ a bude sloužit k příjímání veškerých finančních darů od členů KPŠ i nezávislých sponzorů pro potřeby dětí z MŠ. Další podrobnosti jsou zpracovány ve Stanovách, zásadách a rozpočtu KPŠ (vždy pro aktuální rok). Případné podrobnosti naleznete na Nástěnce.

Kolektiv zaměstnanců MŠ se těší na dobrou spolupráci s KPŠ.

Název subjektu:
Klub přátel školy při mateřské škole Havířov - Podlesí Čelakovského 1240/4
IČ: 22719873 (více)
Číslo účtu: 225915105/0300 (ČSOB)

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign